31 maja w ZSP 5 odbył się POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY dla klas IV – „Bzik matematyczny”. Uczniowie ze szkół powiatu wodzisławskiego jak co roku zmagali się z zagadkami i łamigłówkami matematycznymi, rozwiązywali sudoku oraz układali tangram. Najlepszy okazał się uczeń naszej szkoły Marek Karwot - zdobywając I miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

24 maja odbyła się IV edycja "WODZISŁAWSKIEGO EKO-RAJDU UCZNIOWSKIEGO" Brało w nim udział 13 drużyn ze wszystkich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było pokonanie trasy od Rodzinnego Parku "Trzy Wzgórza" na "Balaton" i rozwiązanie zadań na 13 punktach kontrolnych. Nasza drużyna "WAŻKI OGNIOCZUŁE" w składzie: Karolina Gwoździk, Oliwia Kędzierawska, Martyna Grobelny, Filip Kłosek i Franciszek Sierpiński okazała się bezkonkurencyjna – zajęła I miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą ekologiczną. Serdecznie gratulujemy!!!

Ekorajd 01

20 maja uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Wioski Indiańskiej w Tworkowie. W rozstawionych namiotach TIPI dzieci oglądały ekspozycje używanych na co dzień przez Indian przedmiotów, uczestniczyły w grach i zabawach, karmiły zwierzęta gospodarskie. Wiele emocji dostarczyło dzieciom strzelanie z łuku, rzucanie włócznią oraz pokonywanie toru przeszkód. Na zakończenie każdy mógł upiec kiełbasę na ognisku.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com