W dniu 11 listopada odbyły się uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości po 123 latach nieistnienia. Uczniowie ZSP nr 3 mogli reprezentować, w poczcie sztandarowym, naszą placówkę w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości i być w „centrum” tak ważnych wydarzeń.

Jedną z najważniejszych umiejętności dzisiejszego świata pozostaje wciąż umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pozwala ona na aktywny udział w życiu społecznym, sprzyja rozwijaniu gustu literackiego, co przyczynia się do wychowania estetycznego uczniów i poszerza ich zainteresowania. Uczniowie mają kłopoty z zadaniami, do których dane trzeba znaleźć w jakimś źródle. Nauka czytania tekstu ze zrozumieniem stała się priorytetem we współczesnym kształceniu, ponieważ to właśnie szkoła musi kształcić umiejętności i pokazywać, jak zdobywać informacje. Dlatego też w dniu 06.11.2018 roku w ZSP nr 3 -  Szkole Podstawowej nr 17 im. kard. B. Kominka w Wodzisławiu Śl., zorganizowano XI miejski konkurs czytania ze zrozumieniem pt.: „Czytam i rozumiem”.

           W konkursie I miejsce zajęła uczennica SP nr 16 Małgorzata Ochojska, II miejsce Łukasz Kordowski z SP nr 17, III miejsce Filip Tolarz z SP nr 16. Organizatorkami były pani mgr Aleksandra Pawera i pani mgr Wioletta Szczepaniak.

                                

W dniach 9 – 10 października 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbyła się III edycja Pszowskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Konkurs był przeznaczony dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz gości zagranicznych i osób niepełnosprawnych. Gala Laureatów przebiegała w atmosferze obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a prezentacje wokalistów i zespołów były dowodem na niezwykłą harmonię muzyki z historią.

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Wodzisławiu Śląskim reprezentowały uczennice klasy ósmej NATALIA KARWOT I KAMILA WĘGRZYK. Występ został doceniony nie tylko przez publiczność. Wokalistki otrzymały GRAND PRIX konkursu oraz bilet na wyjazd do Warszawy. Duet przygotowała Wiesława Brachman – Kubica.

Niezwykłe Święto Pieśni Patriotycznej odbyło się pod patronatem senatora RP Adama Gawędy i ks. prof. Jerzego Szymika. Dziękujemy za piękne emocje i serdecznie gratulujemy naszym laureatkom!

Uczniowie klas VI – VIII ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śl. uczestniczyli w Tygodniu Karier. Chłopcy i dziewczęta mieli okazję poznać szkoły średnie "od środka”. Zostali zaznajomieni  nie tylko z zawodem dziennikarza, lekarza, biotechnologa itp. ale również mieli okazję odkryć własne predyspozycje zawodowe, jak również poznali sens istnienia wolontariatu. Serdecznie dziękujemy I LO im. XIV Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., II LO im. ks. prof. J.Tischnera w Wodzisławiu Śl. oraz LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach za miłe przyjęcie nas w swoich progach oraz profesjonalne warsztaty.

Dnia 10 października o godz. 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas piątych, pod kierownictwem wychowawczyń, przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące ciężką pracę nauczycieli. Wyśpiewali również życzenia uwzględniając w nich całe grono pedagogiczne oraz pracowników obsługi i administracji.

Uczniowie podziękowali za trud włożony w ich wychowanie i edukację. Za uśmiech na twarzy, pyszne i zdrowe obiady, czyste korytarze i zadbane klasy.  Podziękowali również za złote serca wszystkich pracowników placówki.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane upominki.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com