Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, … wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5b, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, spotkali się aby sprawdzić co los im przyniesie. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekamy już na następne andrzejkowe spotkanie. Uczniowie zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

23 listopada 2018 r., 9 osobowa grupa uczniów klas 4 i 5 naszej szkoły, została zaproszona na finał konkursu plastycznego „Uczę się bezpiecznie”. Konkurs miał na celu popularyzację wśród dzieci problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy oraz działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa w szkole.

            Finał konkursu oraz uroczyste rozdanie nagród laureatom i upominków wszystkim uczestnikom odbył się w sali konferencyjnej hotelu Marriott w Katowicach, podczas konferencji „Bezpieczeństwo pracy – nowe kierunki”. Organizatorem konkursu było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział Katowice.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Dominik Gatnar kl.4b

II miejsce – Hanna Olakowska kl.2a

III miejsce – Ilona Czeczot kl. 4a

Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat zasad bezpiecznej eksploatacji urządzeń technicznych. Dowiedzieli się na czym polega praca inspektora Urzędu Dozoru Technicznego oraz jak bezpiecznie korzystać z takich urządzeń jak windy i schody ruchome. Odbyła się również prezentacja narzędzi pomiarowych, przymierzanie kasków i okularów ochronnych.

Anna Brawańska

14 listopada „Złota drużyna” z klasy 2a w składzie: Małgorzata Brawańska, Karolina Duda, Matylda Grządziel, Nikola Malec, Hanna Olakowska, Dorota Szewczyk i Maja Wojda wzięła udział w wyzwaniu drużynowym „TURNIEJ PEŁEN WRAŻEŃ” podczas IV Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności. Historia przedstawiona przez drużynę rozgrywa się na turnieju żużlowym. Pojawia się tam „Świetlista Postać”  zmieniająca to miejsce w kopalnię srebra. Zawodnicy chcąc odczarować turniej muszą odpowiadać na pytania.

Dzieci oceniane były przez profesjonalne Jury, w tym samą Dyrektor Wrocławskiej Olimpiady Kreatywności Panią Teresę Kosiarek. Drużyna doskonale poradziła sobie z wyzwaniem oraz pytaniami zadawanymi przez ekspertów uzyskując III miejsce w kategorii klas I-IV. Po wyzwaniu drużynowym był poczęstunek oraz zadanie niespodzianka. Trenerem drużyny była Anna Brawańska.

Dnia 13 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim odbył się spektakl profilaktyczny pt.: "Pielgrzym”. Spektakl przeznaczony był dla uczniów klas VII – VIII przygotowany przez teatr "Bajaderka”. Przedstawienie to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, oczyszczaniu sumienia a przede wszystkim o unikaniu schematów i umiejętności empatii i tolerancji.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com