"Odkrywamy świat dzięki przedmiotom przyrodniczym” to tytuł innowacji prowadzonej w ramach zajęć dodatkowych dla klasy VIII A. Na półmetku zajęć uczniowie mogą pochwalić się umiejętnością obsługi mikroskopów, sprawną obserwacją preparatów trwałych oraz wykonanych samodzielnie. Potrafią budować modele związków chemicznych, wykonują proste doświadczenia chemiczne, wyciągają wnioski. Uczą się umiejętności rozwiązywania zadań, współpracy w grupie. Na zdjęciach fotorelacja z zajęć.

Małgorzata Antończak

 

Dnia 31 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa uczniów klasy 5a. Przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów muzycznych wszyscy bawili się znakomicie. Zorganizowane też zostały konkursy, a ich zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami. 

Dnia 5 grudnia 2018r. odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej „Czas na relaks”. W jury zasiedli Panie Krystyna Rosińska – Swoboda i  Grażyna Milczarek oraz Pan Paweł Kłosok.

Celem XVI już spotkania jest promowanie kultury i obyczajów Górnego Śląska wśród najmłodszych uczniów. W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas I–III z całego powiatu wodzisławskiego.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym uczniowie prezentowali wybrany przez siebie tekst w gwarze śląskiej. Recytatorzy wykazali się bardzo dobrą znajomością gwary, ciekawym doborem tekstów oraz umiejętnościami aktorskimi. Ponadto wszyscy zadbali o odpowiedni strój. Druga część to praktyczna znajomość śląskiej mowy. Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wyniki konkursu:

- I miejsce            Filip Froncek                         ZSP 6 w Wodzisławiu Śl.

- II miejsce           Alicja Pawlas                        ZSP 2 w Wodzisławiu Śl.

- III miejsce          Magdalena Komarek             SP  Mszana

Laureatom serdecznie gratulujemy!

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję – starsi uczniowie przygotowują przedstawienie mikołajkowe dla najmłodszych. W tym roku uczniowie klas piątych zaprezentowali przedstawienie „W oczekiwaniu na Świętego  Mikołaja”. Aktorzy świetnie wczuli się w grane przez siebie role i z uśmiechem na twarzy pokonali sceniczną tremę. Nie zabrakło pięknych piosenek na temat Mikołaja, radosnego oczekiwania na niego i prezentów.

Po przedstawieniu do zgromadzonych dzieci  przyszedł Święty Mikołaj, który pięknie pozdrowił wszystkie dzieci, złożył im świąteczne życzenia i wręczył prezenty.

4 grudnia w ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim świętowaliśmy Barbórkę – tradycyjne górnicze święto. Z tej okazji po uroczystej Mszy Świętej odprawionej w parafii Św. Marii Magdaleny w Radlinie II na wspólne świętowanie zostali zaproszeni wszyscy Górnicy. Goście przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców uczniów naszej placówki, podziwiali i oklaskiwali występy przedszkolaków oraz uczniów klas I – III.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com