1 marca 2019 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim spotkali się pasjonaci muzyki Fryderyka Chopina. Dokładnie w dniu urodzin kompozytora odbyła się XIV edycja konkursu z udziałem uczestników powiatu wodzisławskiego. Po powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor Małgorzatę Banasiak uczestnicy przystąpili do dwuetapowych zmagań indywidualnych i drużynowych. W oczekiwaniu na wyniki zespół wokalny Moderato pod kierunkiem Wiesławy Brachman-Kubicy wystąpił w programie poetycko-muzycznym "Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel ”. W etapie indywidualnym 1. miejsce zdobyła Daria Zdziebko z SP w Lubomi, opiekun Anna Kozielska,  przed ex aequo: Julią Balińską z SP 4 w Wodzisławiu Śląskim, opiekun Barbara Połednik i Maksymilianem Gawarzyńskim z SP 1 w Pszowie, opiekun Dorota Dziewior. Na 3. miejscu uplasowała się Agata Wallach z SP w Lubomi. Najlepszy wynik drużynowy i 1. miejsce zdobyły Agata Wallach i Daria Zdziebko. Drugą lokatę zajął duet Jakub Czyż i Wojciech Hein z SP 2 Pszów, opiekun Donata Porwoł, a trzecie miejsce na podium przypadło Alicji Skrobak i Maksymilianowi Gawarzyńskiemu. Jury pod kierunkiem Pani Doroty Dziewior oprócz doskonałej znajomości biografii kompozytora, podkreśliło zdolności percepcyjne uczestników i dużą wiedzę z zakresu twórczości Fryderyka Chopina. Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

28 lutego klasa 6a zebrała się po lekcjach na imprezie klasowej. Chociaż kilka osób było nieobecnych, to grupa, która tam była stworzyła bardzo miłą atmosferę. Nie można było narzekać na nudę, ponieważ w trakcie trwania spotkania odbywały się różnorodne zabawy. Wszystkim dopisywały świetne humory.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Wodzisławiu Śląskim w tym roku szkolnym wzięli udział w konkursie „W przyszłości zostanę ...”. Konkurs zorganizował PODN w Wodzisławiu Śląskim w zakresie Doradztwa Zawodowego.

Troje uczniów szkoły ZSP nr 3 z klasy VI a wzięło udział w konkursie: Anna P., Michał Sz., Konrad W.  Wszyscy przygotowali profesjonalne plakaty reklamujące zawód lekarza, modela i kucharza. Doskonale zaprezentowali się w czasie prezentacji zachwalając wybrany przez siebie zawód. Chociaż trema dała o sobie znać, udało się pokonać wielu konkurentów. Michał Sz. zajął II miejsce.

Uczniowie ZSP nr 3 w czasie konkursu nie poddali się tremie i wykazali się profesjonalizmem, dobrą prezencją a przede wszystkim umiejętnością zareklamowania swoich marzeń.

W dniach od 11.02.2019 r. – 15.02.2019 r. uczniowie będą brali udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu "Bawmy się razem – bezpieczeństwo w czasie zabaw".

DZIEŃ 1 

W dniu dzisiejszym uczestnicy zajęć mieli okazję wykazać się twórczo lepiąc z gliny w trakcie zajęć garncarskich oraz pobawić się zmysłami w sali sensorycznej. W trakcie zajęć uczniowie ZSP 3 nie tylko wykazali się umiejętnością tworzenia w glinie realizując własne pomysły, ale również bawili się własnymi zmysłami i poznali zabawy na dywanie sensorycznym.

 Wszystkim uczestnikom dopisywały humory i świetne pomysły. Uczestnicy ciekawi są kolejnych zajęć.

DZIEŃ 2

Dziś drugi dzień ferii w naszej szkole.

Uczestnicy zajęć musieli wykazać się tężyzną fizyczną, zwinnością i szybkością w trakcie zawodów sportowych. Wykazali się również strategicznym myśleniem tworząc własne gry planszowe. Nasi uczniowie to nie tylko wysportowane dzieciaki ale również świetni stratedzy.

DZIEŃ 3

Trzeci dzień ferii upłynął na zajęciach fotograficznych i tanecznych.

DZIEŃ 4

W naszej szkole już czwarte zajęcia feryjne. Jak  ten czas szybko leci... Dzisiaj bawiliśmy się na wrotkarni. Jedni szlifowali swoje umiejętności, drudzy poznawali arkana jazdy na workach. Humory i energia odpisywał. Było wspaniale.

DZIEŃ 5

Uczniowie Zespołu - Szkolno Przedszkolnego nr 3 w Wodzisławiu Śl. dzisiaj po raz ostatni bawili się na zajęciach feryjnych. Uczestnicy zajęć dziś obejrzeli film "Paddington 2" w trakcie którego mieli okazję do śmiechu oraz wzruszeń. Projekt "Bawimy się razem - bezpieczeństwo w czasie zabaw" udał się wspaniale. W trakcie zajęć uczestnicy poznali nie tylko zasady bezpiecznych zabaw w czasie wolnym dzięki zajęciom profilaktycznym ale także mogli poczuć się jak garncarze czy fotografowie tworząc artystyczne dzieła, poczuć się jak sportowcy czy wrotkarze wykazując się wspaniałą kondycją. Uczniowie ZSP 3 zamienili się także w twórców gier planszowych oraz recenzentów filmu. Z wszystkich zadań wywiązali się wspaniale. Szkoda, że tydzień ferii tak szybko minął, lecz wszystko co dobre szybko się kończy.

 

7 lutego w ZS nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbył się I powiatowy Konkurs ,,Chemoniczny fizyk”. Wymagał on od uczniów szerokiej wiedzy z zakresu chemii i fizyki, umiejętności przeprowadzenia doświadczeń z analizą i opracowaniem wyników, uzupełniania chemografów oraz rozwiązywania zadań z treścią. W tych niełatwych potyczkach na równych zasadach brali udział uczniowie klas ósmych i III gimnazjum. Naszą szkołę godnie reprezentowały Julia Gawlica i Karolina Gwoździk, które zajęły V miejsce na 18 drużyn, biorących udział w konkursie.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com