14 listopada „Złota drużyna” z klasy 2a w składzie: Małgorzata Brawańska, Karolina Duda, Matylda Grządziel, Nikola Malec, Hanna Olakowska, Dorota Szewczyk i Maja Wojda wzięła udział w wyzwaniu drużynowym „TURNIEJ PEŁEN WRAŻEŃ” podczas IV Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności. Historia przedstawiona przez drużynę rozgrywa się na turnieju żużlowym. Pojawia się tam „Świetlista Postać”  zmieniająca to miejsce w kopalnię srebra. Zawodnicy chcąc odczarować turniej muszą odpowiadać na pytania.

Dzieci oceniane były przez profesjonalne Jury, w tym samą Dyrektor Wrocławskiej Olimpiady Kreatywności Panią Teresę Kosiarek. Drużyna doskonale poradziła sobie z wyzwaniem oraz pytaniami zadawanymi przez ekspertów uzyskując III miejsce w kategorii klas I-IV. Po wyzwaniu drużynowym był poczęstunek oraz zadanie niespodzianka. Trenerem drużyny była Anna Brawańska.

Dnia 13 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim odbył się spektakl profilaktyczny pt.: "Pielgrzym”. Spektakl przeznaczony był dla uczniów klas VII – VIII przygotowany przez teatr "Bajaderka”. Przedstawienie to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, oczyszczaniu sumienia a przede wszystkim o unikaniu schematów i umiejętności empatii i tolerancji.

Jedną z najważniejszych umiejętności dzisiejszego świata pozostaje wciąż umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pozwala ona na aktywny udział w życiu społecznym, sprzyja rozwijaniu gustu literackiego, co przyczynia się do wychowania estetycznego uczniów i poszerza ich zainteresowania. Uczniowie mają kłopoty z zadaniami, do których dane trzeba znaleźć w jakimś źródle. Nauka czytania tekstu ze zrozumieniem stała się priorytetem we współczesnym kształceniu, ponieważ to właśnie szkoła musi kształcić umiejętności i pokazywać, jak zdobywać informacje. Dlatego też w dniu 06.11.2018 roku w ZSP nr 3 -  Szkole Podstawowej nr 17 im. kard. B. Kominka w Wodzisławiu Śl., zorganizowano XI miejski konkurs czytania ze zrozumieniem pt.: „Czytam i rozumiem”.

           W konkursie I miejsce zajęła uczennica SP nr 16 Małgorzata Ochojska, II miejsce Łukasz Kordowski z SP nr 17, III miejsce Filip Tolarz z SP nr 16. Organizatorkami były pani mgr Aleksandra Pawera i pani mgr Wioletta Szczepaniak.

                                

W dniu 11 listopada odbyły się uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości po 123 latach nieistnienia. Uczniowie ZSP nr 3 mogli reprezentować, w poczcie sztandarowym, naszą placówkę w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości i być w „centrum” tak ważnych wydarzeń.

Uczniowie klas VI – VIII ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śl. uczestniczyli w Tygodniu Karier. Chłopcy i dziewczęta mieli okazję poznać szkoły średnie "od środka”. Zostali zaznajomieni  nie tylko z zawodem dziennikarza, lekarza, biotechnologa itp. ale również mieli okazję odkryć własne predyspozycje zawodowe, jak również poznali sens istnienia wolontariatu. Serdecznie dziękujemy I LO im. XIV Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., II LO im. ks. prof. J.Tischnera w Wodzisławiu Śl. oraz LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach za miłe przyjęcie nas w swoich progach oraz profesjonalne warsztaty.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com