Dnia 5 grudnia 2018r. odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej „Czas na relaks”. W jury zasiedli Panie Krystyna Rosińska – Swoboda i  Grażyna Milczarek oraz Pan Paweł Kłosok.

Celem XVI już spotkania jest promowanie kultury i obyczajów Górnego Śląska wśród najmłodszych uczniów. W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas I–III z całego powiatu wodzisławskiego.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym uczniowie prezentowali wybrany przez siebie tekst w gwarze śląskiej. Recytatorzy wykazali się bardzo dobrą znajomością gwary, ciekawym doborem tekstów oraz umiejętnościami aktorskimi. Ponadto wszyscy zadbali o odpowiedni strój. Druga część to praktyczna znajomość śląskiej mowy. Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wyniki konkursu:

- I miejsce            Filip Froncek                         ZSP 6 w Wodzisławiu Śl.

- II miejsce           Alicja Pawlas                        ZSP 2 w Wodzisławiu Śl.

- III miejsce          Magdalena Komarek             SP  Mszana

Laureatom serdecznie gratulujemy!

4 grudnia w ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim świętowaliśmy Barbórkę – tradycyjne górnicze święto. Z tej okazji po uroczystej Mszy Świętej odprawionej w parafii Św. Marii Magdaleny w Radlinie II na wspólne świętowanie zostali zaproszeni wszyscy Górnicy. Goście przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców uczniów naszej placówki, podziwiali i oklaskiwali występy przedszkolaków oraz uczniów klas I – III.

23 listopada 2018 r., 9 osobowa grupa uczniów klas 4 i 5 naszej szkoły, została zaproszona na finał konkursu plastycznego „Uczę się bezpiecznie”. Konkurs miał na celu popularyzację wśród dzieci problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy oraz działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa w szkole.

            Finał konkursu oraz uroczyste rozdanie nagród laureatom i upominków wszystkim uczestnikom odbył się w sali konferencyjnej hotelu Marriott w Katowicach, podczas konferencji „Bezpieczeństwo pracy – nowe kierunki”. Organizatorem konkursu było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział Katowice.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Dominik Gatnar kl.4b

II miejsce – Hanna Olakowska kl.2a

III miejsce – Ilona Czeczot kl. 4a

Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat zasad bezpiecznej eksploatacji urządzeń technicznych. Dowiedzieli się na czym polega praca inspektora Urzędu Dozoru Technicznego oraz jak bezpiecznie korzystać z takich urządzeń jak windy i schody ruchome. Odbyła się również prezentacja narzędzi pomiarowych, przymierzanie kasków i okularów ochronnych.

Anna Brawańska

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, … wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5b, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, spotkali się aby sprawdzić co los im przyniesie. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekamy już na następne andrzejkowe spotkanie. Uczniowie zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com