Uczniowie klas VI – VIII ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śl. uczestniczyli w Tygodniu Karier. Chłopcy i dziewczęta mieli okazję poznać szkoły średnie "od środka”. Zostali zaznajomieni  nie tylko z zawodem dziennikarza, lekarza, biotechnologa itp. ale również mieli okazję odkryć własne predyspozycje zawodowe, jak również poznali sens istnienia wolontariatu. Serdecznie dziękujemy I LO im. XIV Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., II LO im. ks. prof. J.Tischnera w Wodzisławiu Śl. oraz LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach za miłe przyjęcie nas w swoich progach oraz profesjonalne warsztaty.

W dniach 9 – 10 października 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbyła się III edycja Pszowskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Konkurs był przeznaczony dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz gości zagranicznych i osób niepełnosprawnych. Gala Laureatów przebiegała w atmosferze obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a prezentacje wokalistów i zespołów były dowodem na niezwykłą harmonię muzyki z historią.

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Wodzisławiu Śląskim reprezentowały uczennice klasy ósmej NATALIA KARWOT I KAMILA WĘGRZYK. Występ został doceniony nie tylko przez publiczność. Wokalistki otrzymały GRAND PRIX konkursu oraz bilet na wyjazd do Warszawy. Duet przygotowała Wiesława Brachman – Kubica.

Niezwykłe Święto Pieśni Patriotycznej odbyło się pod patronatem senatora RP Adama Gawędy i ks. prof. Jerzego Szymika. Dziękujemy za piękne emocje i serdecznie gratulujemy naszym laureatkom!

W tym roku nasza szkoła włączyła się do międzynarodowej akcji propagującej tabliczkę mnożenia. Jest to wydarzenie, które ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

28 września wczesnym rankiem, bo już o godzinie 7:15 uczniowie rozpoczęli zmagania z tabliczką mnożenia – jednocześnie sprawdzając sprawność fizyczną poprzez udział w konkursie matematycznym zorganizowanym na bazie gry „Piłkarzyk matematyczny”. Celem konkursu było zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jednocześnie był on okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W rozgrywkach udział wzięło 42 uczniów z klas 4 – 7, tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 11 osób.

Dodatkowo wszyscy uczniowie mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom promującym znajomość tabliczki mnożenia wykonanych przez uczniów w tygodniu przygotowującym do obchodów VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które udekorowały naszą szkołę.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie pięknych plakatów i walkę fair play.

Akcję koordynowały nauczycielki matematyki Basia i Ksymena. 

Dnia 10 października o godz. 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas piątych, pod kierownictwem wychowawczyń, przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące ciężką pracę nauczycieli. Wyśpiewali również życzenia uwzględniając w nich całe grono pedagogiczne oraz pracowników obsługi i administracji.

Uczniowie podziękowali za trud włożony w ich wychowanie i edukację. Za uśmiech na twarzy, pyszne i zdrowe obiady, czyste korytarze i zadbane klasy.  Podziękowali również za złote serca wszystkich pracowników placówki.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane upominki.

21 września uczniowie klas IV – VI pod opieką nauczycieli wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem  AKCJA – SEGREGACJA, by zwrócić uwagę na niski poziom recyklingu (w Polsce ok. 13 %). Akcja ta jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku.

Uczniowie ZSP Nr 3 wyposażeni w worki i rękawice posprzątali teren wokół szkoły i kościoła. Mamy nadzieję, że tego typu działania zaowocują w przyszłości chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia. Piękna jesienna pogoda sprzyjała integracji środowiska  szkolnego. 

Małgorzata Antończak

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com