Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Wodzisławiu Śląskim w tym roku szkolnym wzięli udział w konkursie „W przyszłości zostanę ...”. Konkurs zorganizował PODN w Wodzisławiu Śląskim w zakresie Doradztwa Zawodowego.

Troje uczniów szkoły ZSP nr 3 z klasy VI a wzięło udział w konkursie: Anna P., Michał Sz., Konrad W.  Wszyscy przygotowali profesjonalne plakaty reklamujące zawód lekarza, modela i kucharza. Doskonale zaprezentowali się w czasie prezentacji zachwalając wybrany przez siebie zawód. Chociaż trema dała o sobie znać, udało się pokonać wielu konkurentów. Michał Sz. zajął II miejsce.

Uczniowie ZSP nr 3 w czasie konkursu nie poddali się tremie i wykazali się profesjonalizmem, dobrą prezencją a przede wszystkim umiejętnością zareklamowania swoich marzeń.

7 lutego w ZS nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbył się I powiatowy Konkurs ,,Chemoniczny fizyk”. Wymagał on od uczniów szerokiej wiedzy z zakresu chemii i fizyki, umiejętności przeprowadzenia doświadczeń z analizą i opracowaniem wyników, uzupełniania chemografów oraz rozwiązywania zadań z treścią. W tych niełatwych potyczkach na równych zasadach brali udział uczniowie klas ósmych i III gimnazjum. Naszą szkołę godnie reprezentowały Julia Gawlica i Karolina Gwoździk, które zajęły V miejsce na 18 drużyn, biorących udział w konkursie.

Dnia 31 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa uczniów klasy 5a. Przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów muzycznych wszyscy bawili się znakomicie. Zorganizowane też zostały konkursy, a ich zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami. 

"Odkrywamy świat dzięki przedmiotom przyrodniczym” to tytuł innowacji prowadzonej w ramach zajęć dodatkowych dla klasy VIII A. Na półmetku zajęć uczniowie mogą pochwalić się umiejętnością obsługi mikroskopów, sprawną obserwacją preparatów trwałych oraz wykonanych samodzielnie. Potrafią budować modele związków chemicznych, wykonują proste doświadczenia chemiczne, wyciągają wnioski. Uczą się umiejętności rozwiązywania zadań, współpracy w grupie. Na zdjęciach fotorelacja z zajęć.

Małgorzata Antończak

 

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję – starsi uczniowie przygotowują przedstawienie mikołajkowe dla najmłodszych. W tym roku uczniowie klas piątych zaprezentowali przedstawienie „W oczekiwaniu na Świętego  Mikołaja”. Aktorzy świetnie wczuli się w grane przez siebie role i z uśmiechem na twarzy pokonali sceniczną tremę. Nie zabrakło pięknych piosenek na temat Mikołaja, radosnego oczekiwania na niego i prezentów.

Po przedstawieniu do zgromadzonych dzieci  przyszedł Święty Mikołaj, który pięknie pozdrowił wszystkie dzieci, złożył im świąteczne życzenia i wręczył prezenty.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com