W dniu 16 maja  odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas I-III , którego  celem  jest podniesienie poziomu umiejętności językowych, poszerzenie zasobu słownictwa, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz zmotywowanie uczniów do nauki.

A oto wyniki konkursu na poziomie klasy pierwszej :

I miejsce – Mateusz Paprocki

II miejsce – Martyna Kubica

III miejsce – Wiktoria Rzepiszczak,

w klasie drugiej:

I miejsce – Matylda Grządziel

II miejsce – Dorota Szewczyk

III miejsce – Karolina Duda

oraz w  klasie trzeciej:

I miejsce – Łukasz Kordowski

II miejsce – Gabriela Drzęźla

III miejsce – Kamil Paździorek

                                                          

Wszystkim uczestnikom dziękuję i gratuluję udziału w konkursie. W czasie najbliższego apelu zostaną rozdane dyplomy wszystkim uczestnikom oraz nagrody dla zwycięzców.              

Dnia 10 maja Zespół Szkolno – Przedszkolny oraz Centrum Językowe Perfectum przeprowadziły VII edycję Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla klas I-III “Young English Expert”.W konkursie wzięło udział 17 uczniów z wodzisławskich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu gramatyczno-leksykalnego składającego się z 14 zadań. Uczniowie mieli 60 minut na jego uzupełnienie. Tegorocznym zwyciezcą konkursu oraz posiadaczem Pucharu YEE został Tolarz Filip (ZSP 1). Drugie miejsce zajął Szczecina Oskar (SP 3) a trzecie Szczecina Szymon (SP 3). Oprócz nagród książkowych CJ Perfectum ufundowało także dodatkowe godziny nauki języka angielskiego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas piątych na godzinach wychowawczych realizowali projekt edukacyjny „Klimatyczna klasa”. Celem tego długoterminowego zadania było kształcenie kompetencji społecznych uczniów.

W czasie trwania tego projektu uczniowie poruszali kwestie ochrony środowiska, dbania o klimat
i o najbliższe otoczenie. Piątoklasiści zaprojektowali własne ulotki dotyczące codziennych wyborów i działań mających wpływ na klimat. Przygotowali również kampanię w środowisku lokalnym, w ramach której zorganizowali happening i przeszli ulicami naszej dzielnicy zwracając uwagę mieszkańców na kwestie związane z ekologią i ochroną środowiska. Uczniowie przygotowali ulotki, piękne transparenty i hasła reklamujące. Oto niektóre z nich: „Nie pal w piecu byle czego, zrób dla świata coś dobrego”, „Smog, to zło które niszczy nas, brońmy się przed nim cały czas”.

Mamy nadzieję, że wydarzenie to wpłynie na mieszkańców naszego miasta, którzy zastanowią się zanim wrzucą śmieci do pieców, wybiorą rower lub spacer zamiast samochodu, pójdą pieszo do pracy lub skorzystają z komunikacji miejskiej, zaprowadzą dziecko do szkoły zamiast zawieźć pod same drzwi.

10 maja 2019 w SP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbył się XXIII Miejski Konkurs Ekologiczny. Miło nam poinformować, że Filip Kłosek zajął w nim I miejsce, a Michał Herok - III . Serdecznie gratulujemy !!!

Małgorzata Antończak

20 marca 2019 r. w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w Radlinie odbyła się szósta edycja konkursu, który obejmował wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej przedmiotu historia dla szkoły podstawowej – od Cywilizacji starożytnych do Początków Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Naszą placówkę reprezentował uczeń klasy VI - MICHAŁ HEROK, który zdobył 1. miejsce w naszym powiecie. Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dużo radości z realizowania swojej pasji historycznej.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com