Rok szkolny już za nami, a my wciąż jeszcze wspominamy naszą wycieczkę klasową do Kotliny Kłodzkiej, gdzie spędziliśmy trzy wspaniałe dni.

Czas na wspólnych zabawach i różnego rodzaju atrakcjach upłynął nam tak szybko, że nawet nie zorientowaliśmy się że trzeba wracać do domu, a brak telefonu komórkowego dla żadnego z nas nie stanowił najmniejszego problemu czy przeszkody. Okazało się, że na rozmowie z kolegami i koleżankami można świetnie spędzić czas, że potrafimy razem się bawić, śpiewać jak również sobie pomagać. Wycieczka nauczyła nas współpracy, punktualności no i samodzielności nad którą okazało się musimy jeszcze trochę popracować :).

Pod koniec roku szkolnego uczniowie klas piątych zaprosili swoich rodziców do szkoły, by wspólnie świętować Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się od poczęstunku i przedstawienia, w którym dzieci opowiedziały o swoich rodzinach z przymrużeniem oka. Było sporo śmiechu, gdy okazało się, że tatusiowie cały czas mówią: „zaraz...zaraz” lub zwracają się do mam: „moja ty rybeczko kochana”.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto również wyniki konkursu plastycznego „Reklamuję wartości”. Pierwsze miejsce zajęła praca przygotowana Zosię Wieczorek, drugie praca Wiktorii Widlarz i trzecie miejsce przyznano Poli Fajkis. Prace dzieci były bardzo ciekawe, starannie wykonane i estetyczne. A wynika z nich jednoznacznie - największą wartością dla dzieci jest rodzina, bo jak sami śpiewali „ ... rodzina, rodzina zawsze razem się trzyma!”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Już po raz IV w naszej szkole została zorganizowana najpopularniejszej w Polsce akcja czytelnicza: „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką.

Nasi uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, by wspólnie spędzić czas na obcowaniu z literaturą. Każdy uczeń, począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na klasie ósmej przyniósł ze sobą książkę i w gronie swoich kolegów i koleżanek miał możliwość spędzenia kilku chwil na czytaniu w miłych, niecodziennych okolicznościach.

Prowadzona akcja ma na celu także zachęcenie do literatury tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze przyjemności z czytania,  bo kto w młodości nie odkryje, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com