,,FRYDERYK CHOPIN – ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ"

POWIATOWY KONKURS

DLA UCZNIÓW

KLAS IV - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 6 marca 2020 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim spotkali się pasjonaci muzyki Fryderyka Chopina. W 210. rocznicę urodzin kompozytora odbyła się XV edycja konkursu z udziałem uczestników powiatu wodzisławskiego. Po gorącym powitaniu przez wicedyrektor Grażynę Milczarek uczestnicy przystąpili do zmagań indywidualnych i drużynowych. W oczekiwaniu na wyniki zespół wokalny Moderato pod kierunkiem Wiesławy Brachman-Kubicy wystąpił w programie poetycko-muzycznym o kompozytorze.

W etapie indywidualnym 1. miejsce zdobyła Julia Balińska z SP 4 w Wodzisławiu Śl., opiekun Barbara Połednik, 2. lokata przypadła Agacie Wallach z SP w Lubomi, opiekun Anna Kozielska, a 3. zajęła Daria Zdziebko również z Lubomi. Najlepszy wynik drużynowy i 1. miejsce zdobyły Agata Wallach i Daria Zdziebko. Drugą lokatę wywalczył duet Julia Balińska i Alicja Lach, a trzecie przypadło Alicji Skrobak i Joannie Utracie z SP 1 Pszów, opiekun Dorota Dziewior. Jury pod kierunkiem Pani Barbary Połednik, oprócz doskonałej znajomości biografii kompozytora, podkreśliło zdolności percepcyjne uczestników i dużą wiedzę z zakresu twórczości Fryderyka Chopina. Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 6a i 6b postawili na kulturę! W poprzednim półroczu odwiedzili szereg instytucji kulturalnych. Byli w Teatrze Słowackiego w Krakowie gdzie zobaczyli przepiękną sztukę "Smok", na koncercie świątecznym w Filharmonii w Zabrzu,  w WCK w Wodzisławiu Śląskim na projekcji filmu.
W drugim półroczu przyszedł czas na coś zupełnie innego....
Uczniowie wraz z opiekunami pojechali do Opery w Bytomiu, gdzie zobaczyli przepiękny występ baletowy pod tytułem "Królewna Śnieżka". Wszystkim znana bajka była przedstawiona w trzech aktach, a w samym przedstawieniu doliczyliśmy się 30-tu wspaniałych tancerzy, których taniec  i piękne kostiumy podziwialiśmy z zapartym tchem do ostatnich minut.
Gdzie pojedziemy następnym razem? Zobaczymy......
 

Poniedziałek 24.02.2020r. był dla uczniów klas I-III wyjątkowy. Nasi najmłodsi wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim pt.: "Z przyrodą za pan brat”. Klasę I reprezentowali: Kaja Groborz, Krzysztof Marcisz i Natalka Paskuda, klasę II a: Zosia Piszczan, Paweł Jambor i Kacper Latoń, klasę II b: Martynka Kubica, Laura Płuciennik i Natalka Szczotok, klasę III: Matylda Grządziel, Rafał Krótki i Łukasz Odrozek. Z każdej kategorii wiekowej mogło wygrać tylko jedno dziecko. Z klasy I wygrała Natalka Paskuda, z klas II Martynka Kubica, a z klasy III Matylda Grządziel. Wyróżnieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w miejskim konkursie recytatorskim. Trzymamy kciuki!

Ucziowie klasy szóstej: Agata Kolorz, Alicja Pieczka i Dawid Chromik w dniu 27 lutego br. uczestniczyli w konkursie z Doradztwa Zawodowego. Zaprezentowali swoje pasje, zainteresowania i pomysły na przyszłość. Byli wspaniali. Gratulacje. Osiągajcie swoje cele.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com