W środę 20 czerwca 2018r., odbył się w naszej szkole praktyczny egzamin na kartę rowerową. Dokument uprawniający do kierowania rowerem uzyskało 20 uczniów z klas czwartych i piątych.

Gratulujemy i życzymy bezpiecznego korzystania z dróg!

Uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 w Wodzisławiu Śląskim pod kierunkiem p. Małgorzaty Antończak uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych "Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci.” Konkurs prowadzony był w ramach kampanii społecznej "Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu”. Program skierowany był dla uczniów klas I – III szkół podstawowych. Brało w nim udział ponad 1000 szkół z całej Polski. Uczniowie zostali zapoznani ze składem powietrza, jego zanieczyszczeniami, smogiem oraz sposobami walki z nim. Dowiedzieli się również, jak radzić sobie z jego obecnością. I chociaż nie udało się zdobyć nagrody głównej, jaką była nowoczesna pracownia przyrodnicza dla szkoły, to uczniowie zostali wyposażeni w szeroką wiedzę na temat smogu i jego negatywnych skutków. Poprzez zabawę najmłodsi uczniowie zbudowali ogromną świadomość ekologiczną, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Fotorelacja z zajęć

Uczniowie klas trzecich wrócili z trzydniowej wycieczki do Kotliny Kłodzkiej. Dzieci przebywały w Marianówce. To urocza, spokojna okolica otoczona zielenią. W czasie swojego pobytu dzieci dzielnie pokonały Błędne Skały,  zwiedziły Hutę Szkła "Barbara" w Polanicy, Muzeum Zabawek w Kudowie. Były również na Twierdzy w Kłodzku, zobaczyły ruchomą szopkę w Wambierzycach oraz Wodospad "Wilczki" w Międzygórzu. W drodze powrotnej zwiedziły Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Dzieci również bawiły się na placu zabaw, na dyskotece, grali w piłkę na boisku. Przywiozły mnóstwo pamiątek, które będą im przypominały tamte miejsca i chwile. Z pewnością pozostaną ona na długo w ich pamięci.

W maju uczniowie klas czwartych wybrali się na kolejną wycieczkę. Tym razem naszym celem było zwiedzenie zamku w Ogrodzieńcu, gdzie wraz ze wspaniałym przewodnikiem poznaliśmy historię tego obiektu. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się interesujących faktów, a dodatkowo przewodnik wzbogacił swoją opowieść licznymi legendami.

Następnie udaliśmy się na Górę Birów, gdzie po szybkiej wspinaczce mogliśmy podziwiać zamek w Ogrodzieńcu z innej perspektywy.

Po zwiedzaniu pojechaliśmy na warsztaty do Żarek. Rozpoczęliśmy od samodzielnego zrobienia pizzy, począwszy od przygotowania ciasta, doborze składników oraz na zjedzeniu skończywszy. Później przyszedł czas na warsztaty z sitodruku, gdzie każdy samodzielnie wykonał druk na torbie lub koszulce. A na zakończenie naszej wycieczki czekała nas nie lada atrakcja - pojechaliśmy gazikami przez pola i lasy by dotrzeć do bunkrów.

Po tylu atrakcjach, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy wieczorem do Wodzisławia Śląskiego.