Drużyna „Odkrywców” z klasy 3a w składzie Małgorzata Brawańska, Karolina Duda, Matylda Grządziel, Nikola Malec, Hanna Olakowska, Maja Wojda i Dorota Szewczyk wzięła udział wVWodzisławskim Festiwalu Kreatywności. Trenerką dużyny była Anna Brawańska. Uczennice pracowały nad jednym z trzech projektów TAJEMNICZE ZNIKNIĘCIE. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i długotrwałym przygotowaniom dziewczyny zajęły I miejsce w swojej kategorii wiekowej (kl.1-3). Zwycięstwo zapewniło im wyjazd na XV Ogólnopolski Festiwal Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie!

Serdecznie gratulujemy całej drużynie!

8 października uczniowie klas 6a i 6b pojechali na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem wycieczki był Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie o godzinie 18.00 rozpoczął się wyczekiwany przez nas spektakl pod tytułem "SMOK!". Było to wyjątkowe widowisko teatralne - opowieść o najsłynniejszej krakowskiej legendzie. Widzowie odbyli prawdziwą podróż w czasie. Wszyscy zostali przeniesieni do IX wieku kiedy to na królewskim tronie zasiadał król Krak. Pracę władcy wpierają jego dzieci: Lech, Krak oraz Wanda. Na skutek ich nieroztropnych decyzji miastu zagraża ogromne niebezpieczeństwo – Kraków opanowała bestia. Z zapartym tchem śledziliśmy poczynania śmiałków, którzy starali się pokonać smoka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie a my wycieczki wróciliśmy zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

18 października uczniowie klas 2a,2b i3a wybrali się na jesienny spacer do Rodzinnego Parku Rozrywki – „Trzy Wzgórza”. Pierwsze kroki skierowali na plac zabaw. Piękna pogodasprzyjała doskonałej zabawie. Dzieci oblegały obrotowe karuzele, huśtawki, trampolinę ilinarium.Wiele uciechy sprawiły im wędrówki po labiryncie. „Trzy Wzgórza” to doskonałe miejsce dozabawy ispacerów, ale również do przeprowadzenia lekcji przyrody. Mimo, iż droga do parku byładosyć męcząca to dzieci chciałyby częściej tam wracać.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  w tym roku szkolnym przypadł na 4 października. W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy dorośli mają okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy, zabawny, niebanalny sposób – w czasie krótkich egzaminów.

Przygotowania do obchodów tabliczkowego święta trwały już od początku września, a 4 października nastąpiła finalizacja przedsięwzięcia. W ramach obchodów uczniowie klas 4 – 6 przygotowali ciekawe plakaty promujące w zabawny, humorystyczny sposób tabliczkę mnożenia.

Dla uczniów klas IV – VI  zorganizowano turniej matematyczny oparty na bazie gry „Skakanka matematyczna”. W rozgrywkach udział wzięło 40 uczniów , tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 6 osób.

Szkolnym koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były panie Barbara Ciwis-Gawarzyńska i Ksymena Keler-Bednarz, zaś z ramienia SU egzaminatorami zostali Adam Warzecha i Jakub Odrozek, którzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę” nauczycieli, pracowników oraz Rodziców podczas krótkich egzaminów pisemnych.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie pięknych plakatów i walkę fair play.