11 października 2017r. uczniowie klasy V przystąpili do egzaminu sprawdzającego praktyczne umiejętności jazdy na rowerze. Był to ostatni etap egzaminu na kartę rowerową. Wcześniej wszyscy zaliczyli część teoretyczną, pisząc test z wiedzy o ruchu drogowym. Ruszanie z miejsca, jazda po prostej i po łuku, prawidłowe reagowanie na znaki drogowe – to tylko niektóre z zadań wykonywanych przez dzieci. Wszystkim uczniom towarzyszyły ogromne emocje. Egzamin na kartę rowerową zdało 19 uczniów.

GRATULUJEMY!

W dniu 26 października uczniowie klas czwartych udali się na całodniową zagraniczną wycieczkę łączącą naukę z zabawą do parku technologicznego w czeskiej Ostrawie – „Świat Techniki”. Na dzieci czekała wspaniała zabawa połączona z poznawaniem tajników nauki
w prosty i przystępny sposób. Można było zeskanować swój organizm, dowiedzieć się m.in. jak funkcjonuje ludzkie ciało, jak przepływa prąd, jakie są proporcje ciała według Leonarda da Vinci, wrócić do ery prehistorycznej, zrozumieć ja powstaje łuk tęczy, wejść do muszli ślimaka, zobaczyć z kosmosu naszą planetę i wiele innych. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, spróbować, użyć, wprawić w ruch.

Wielu wrażeń dostarczył nam również film o przepięknej przyrodzie widzianej z lotu ptaka, który oglądaliśmy w wersji 3D. Udaliśmy się również do Teatru Nauki, gdzie podczas półgodzinnego science show zobaczyliśmy różne doświadczenia i eksperymenty dotyczące zagadnień związanych z ogniem.  Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Dzień Edukacji Narodowej,  polskie święto państwowe, święto oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Obchodzony jest 14 października w całym kraju.  Z tej okazji obyła się w naszej placówce audycja przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

13 października 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował audycję radiową. Życzeniami wplecionymi w wiersze i piosenki uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Dodatkiem do życzeń były własnoręcznie wykonane upominki.