6 grudnia uczniowie klasy 6a i 6b zaprosili swoich młodszych kolegów z klas 1-3 i przedszkolaków na przestawienie mikołajkowe "List do świętego Mikołaja".
Szóstoklasiści z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role, do których z pomocą rodziców przygotowali piękne stroje. Uczniowie poprzez tą opowieść chcieli przekazać najmłodszym, że w życiu najważniejszy jest drugi człowiek, a nie komputer, komórka czy inne "odkrycia techniczne".

4 grudnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika. Gości powitała p. dyrektor Małgorzata Banasiak. W specjalnie przygotowanym programie artystycznym wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne oraz uczniowie klas I - III.  Wiersze, piosenki oraz taniec "Trojak" w wykonaniu małych artystów były nagradzane gromkimi brawami. O poczęstunek w trakcie uroczystości zadbała Rada Rodziców. Na koniec dzieci otrzymały od zaproszonych gości słodkie niespodzianki.

5 grudnia 2019r. odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej „Ni ma jak pomaszkiecić”. W jury zasiedli Pani Krystyna Rosińska – Swoboda oraz Panowie Edward Kubica i Bogdan Rudol.

Celem XVII już spotkania jest promowanie kultury i obyczajów Górnego Śląska wśród najmłodszych uczniów. W konkursie wzięło udział 16 dzieci z klas I–III z całego powiatu wodzisławskiego.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym uczniowie prezentowali wybrany przez siebie tekst w gwarze śląskiej. Recytatorzy wykazali się bardzo dobrą znajomością gwary, ciekawym doborem tekstów oraz umiejętnościami aktorskimi. Ponadto wszyscy zadbali o odpowiedni strój. Druga część to praktyczna znajomość śląskiej mowy. Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wyniki konkursu:

- I miejsce            Agata Sosna                         SP 1 Gorzyce

- II miejsce           Karol Berger                         ZSP 6 w Wodzisławiu Śl.

- III miejsce          Martyna Sekuła                     SP 1 Gorzyce

i Filip Froncek                       ZSP 6 w Wodzisławiu Śl.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Uczniowie klasy 2b zajęli się projektowaniem mody. Sala lekcyjna zamieniła się w pracownię krawiecką. Dzięki wyobraźni i kreatywności powstały ciekawe stroje.