19 kwietnia  w naszej szkole odbyła się juz szósta edycja Miejskigo Konkursu z Języka  Angielskiego dla klas I – III."Young English Expert ".  Konkurs od początku organizowany jest wspólnie z Centrum Językowym Perfectum. Celem eliminacj jest:

• podniesienie motywacji do nauki języka obcego uczniów szkół podstawowych,
  • podniesienie poziomu umiejętności językowych,
  • wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo i wspieranie ich w nauce.

Uczniowie wodzisławskich placówek mają doskonałą okazję do sprawdzenie swoich umiejętności z zakresu znajomości  słownictwa, strutkur gramatycznych oraz umiejętności  czytania ze zrozumieniem tekstów w języku angielskim. Najlepsi to:

I miejsce – Tomasz Korycki

II miejsce – Maja Kopczyńska

III miejsce – Radosław  Zieliński

IV miejsce – Piotr Pilarek

V miejsce ex aequo – Kamil Tarcholik, Patryk Chłapek,Tomasz Litawa

Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców  ZSP 3 oraz Centrum Językowe Perfectum. Dla uczestników trzech pierwszych miejsc Perfectum ufundowało także darmowe godziny kursu językowego, a dla zwyciężczyni konkursu 'Puchar Experta'.

GRATULUJEMY wszystkim uczniom i serdecznie dziękujemy za udział!!!

W dniu 18 kwietnia odbył się szkolny konkurs z j. angielskiego dla klas młodszych, w którym uczniowie mogą  sprawdzić swoją wiedzę  i umiejetnosci z jezyka obcego. Oto wyniki:

Klasa I -     I  miejsce   Matylda Grządziel

II miejsce   Hanna Olakowsak

III miejsce  Kacper Kozub

Klasya II - I  miejsce   Łukasz Kordowski

II miejsce    Ania Szymura,

III miejsce  Milena Karwot

Klasya III - I  miejsce  Szymon Hajzyk

II miejsce  Marek Karwot

III miejsce Kacper Lamla

Rozdanie nagród odbędzie się w najbliższym czasie.

Uczniowie klasy III, reprezentowali naszą szkolę w miejskim konkursie Young English Expert, który odbył  się 19 kwietnia.

Wszystkim uczniom GRATULUJĘ  i serdecznie dziękuję za udział.

14 uczniów wzięło udział w Szkolnym Konkursie Ekologicznym dla klas II - III.
Z klasy II a: Gabrysia Drzęźla, Łukasz Kordowski, Nikodem Leśnik, Konrad Nowak i Anna Szymura.
Z klasy III a: Mateusz Aleksander, Paweł Chromik, Bartosz Góralczyk, Marek Karwot, Adrian Majewski i Patryk Siedlok.
Z klasy III b: Konrad Bugla, Marcin Herok, Kacper Lamla.
Wyniki konkursu
I miejsce - MATEUSZ ALEKSANDER i GABRYSIA DRZĘŹLA
II miejsce - MARCIN HEROK
III miejsce - MAREK KARWOT
Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali ŁUKASZ KORDOWSKI i ANNA SZYMURA
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Życzymy dalszych sukcesów!

Od 09.04.2018 do 13.04.2018 w ZSP nr 3 odbywał się Szkolny Tydzień Promocji Zdrowia.

Uczniowie przez cały tydzień poznawali i promowali zdrowy styl życia biorąc udział w różnych konkurencjach:

- Fruciaki – Warzywniaki – dzień z Świeżakiem;

- drużyny wytypowane przez klasy zmierzyły się w szkolnym konkursie ,,Wiedzy o  zdrowiu”;

- utrwalali zasady udzielania pierwszej pomocy;

- promowali zdrowe odżywianie poprzez wspólne wykonanie, konsumowanie sałatek owocowych i warzywnych;

- wykonywali plakaty, modele przestrzenne ,,Piramidy żywieniowej”,

Po cały tygodniu rywalizacji najlepszymi okazali się:

I miejsce klas VI A, II miejsce klas II, III miejsce klas VII.

Do akcji włączyły się również nasze przedszkolaki. Zorganizowali dzień z Świeżakiem oraz wspólnie wykonywali, spożywali sałatki owocowe i warzywne. Tworzyli również przepiękne prace plastyczne dotyczące zdrowego odżywiania.

W związku z tematyką zajęć "Kim będę" uczniowie z klasy III a odwiedzili pobliską aptekę. Pan farmaceuta przybliżył dzieciom specyfikę zawodu, wyjaśnił w jaki sposób wykonuje się maści na receptę. Uczniowie mogli zobaczyć moździerz, menzurki, wagi apteczne oraz butelki na lekarstwa. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pana farmaceuty. Dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie oraz poświęcony czas.