W dniach od 11.02.2019 r. – 15.02.2019 r. uczniowie będą brali udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu "Bawmy się razem – bezpieczeństwo w czasie zabaw".

DZIEŃ 1

W dniu dzisiejszym uczestnicy zajęć mieli okazję wykazać się twórczo lepiąc z gliny w trakcie zajęć garncarskich oraz pobawić się zmysłami w sali sensorycznej. W trakcie zajęć uczniowie ZSP 3 nie tylko wykazali się umiejętnością tworzenia w glinie realizując własne pomysły, ale również bawili się własnymi zmysłami i poznali zabawy na dywanie sensorycznym.

Wszystkim uczestnikom dopisywały humory i świetne pomysły. Uczestnicy ciekawi są kolejnych zajęć.

DZIEŃ 2

Dziś drugi dzień ferii w naszej szkole.

Uczestnicy zajęć musieli wykazać się tężyzną fizyczną, zwinnością i szybkością w trakcie zawodów sportowych. Wykazali się również strategicznym myśleniem tworząc własne gry planszowe. Nasi uczniowie to nie tylko wysportowane dzieciaki ale również świetni stratedzy.

DZIEŃ 3

Trzeci dzień ferii upłynął na zajęciach fotograficznych i tanecznych.

DZIEŃ 4

W naszej szkole już czwarte zajęcia feryjne. Jak  ten czas szybko leci... Dzisiaj bawiliśmy się na wrotkarni. Jedni szlifowali swoje umiejętności, drudzy poznawali arkana jazdy na workach. Humory i energia odpisywał. Było wspaniale.

DZIEŃ 5

Uczniowie Zespołu - Szkolno Przedszkolnego nr 3 w Wodzisławiu Śl. dzisiaj po raz ostatni bawili się na zajęciach feryjnych. Uczestnicy zajęć dziś obejrzeli film "Paddington 2" w trakcie którego mieli okazję do śmiechu oraz wzruszeń. Projekt "Bawimy się razem - bezpieczeństwo w czasie zabaw" udał się wspaniale. W trakcie zajęć uczestnicy poznali nie tylko zasady bezpiecznych zabaw w czasie wolnym dzięki zajęciom profilaktycznym ale także mogli poczuć się jak garncarze czy fotografowie tworząc artystyczne dzieła, poczuć się jak sportowcy czy wrotkarze wykazując się wspaniałą kondycją. Uczniowie ZSP 3 zamienili się także w twórców gier planszowych oraz recenzentów filmu. Z wszystkich zadań wywiązali się wspaniale. Szkoda, że tydzień ferii tak szybko minął, lecz wszystko co dobre szybko się kończy.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Wodzisławiu Śląskim w tym roku szkolnym wzięli udział w konkursie „W przyszłości zostanę ...”. Konkurs zorganizował PODN w Wodzisławiu Śląskim w zakresie Doradztwa Zawodowego.

Troje uczniów szkoły ZSP nr 3 z klasy VI a wzięło udział w konkursie: Anna P., Michał Sz., Konrad W.  Wszyscy przygotowali profesjonalne plakaty reklamujące zawód lekarza, modela i kucharza. Doskonale zaprezentowali się w czasie prezentacji zachwalając wybrany przez siebie zawód. Chociaż trema dała o sobie znać, udało się pokonać wielu konkurentów. Michał Sz. zajął II miejsce.

Uczniowie ZSP nr 3 w czasie konkursu nie poddali się tremie i wykazali się profesjonalizmem, dobrą prezencją a przede wszystkim umiejętnością zareklamowania swoich marzeń.

"Odkrywamy świat dzięki przedmiotom przyrodniczym” to tytuł innowacji prowadzonej w ramach zajęć dodatkowych dla klasy VIII A. Na półmetku zajęć uczniowie mogą pochwalić się umiejętnością obsługi mikroskopów, sprawną obserwacją preparatów trwałych oraz wykonanych samodzielnie. Potrafią budować modele związków chemicznych, wykonują proste doświadczenia chemiczne, wyciągają wnioski. Uczą się umiejętności rozwiązywania zadań, współpracy w grupie. Na zdjęciach fotorelacja z zajęć.

Małgorzata Antończak

7 lutego w ZS nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbył się I powiatowy Konkurs ,,Chemoniczny fizyk”. Wymagał on od uczniów szerokiej wiedzy z zakresu chemii i fizyki, umiejętności przeprowadzenia doświadczeń z analizą i opracowaniem wyników, uzupełniania chemografów oraz rozwiązywania zadań z treścią. W tych niełatwych potyczkach na równych zasadach brali udział uczniowie klas ósmych i III gimnazjum. Naszą szkołę godnie reprezentowały Julia Gawlica i Karolina Gwoździk, które zajęły V miejsce na 18 drużyn, biorących udział w konkursie.

Dnia 31 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa uczniów klasy 5a. Przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów muzycznych wszyscy bawili się znakomicie. Zorganizowane też zostały konkursy, a ich zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami.