PSZCZÓŁKI Grupa 5-6 latków  (wychowawca mgr Anna Kowalczyk)

pszczola

19 października dzieci z grupy „Pszczółek” wzięły udział w warsztatach na temat przyjaźni człowieka z psem. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zwierzątko, jakie psy mają przyzwyczajenia i nawyki. Zobaczyły wiele wytresowanych komend, każde z dzieci mogło podać coś dobrego dla czworonożnego przyjaciela, ono w podzięce podawało łapę.

15 października w grupie „Pszczółek” odbyła się lekcja na temat zdrowego sposobu odżywiania się. Rozmawialiśmy o produktach niezbędnych w żywieniu, koniecznych do tego, aby zdrowo rosnąć i uczyć się. Dzieci z zamkniętymi oczami po dotyku odgadywały nazwy warzyw i owoców, które same przyniosły.

1 października przedszkolaki z grupy Pszczółek pojechały w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej do kina w WCK na film edukacyjny ,,Basia''.

17 września grupę Pszczółek odwiedzili policjanci i rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i jak zwykle zadawały mnóstwo pytań.