PSZCZÓŁKI Grupa 5-6 latków  (wychowawca mgr Wioletta Szczepaniak)

pszczola

3 listopada „Pszczółki” po raz drugi pojechały do WCK na film w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem dzieci obejrzały norweski film fabularny "Kacper i Emma na safari". To film o przyjaźni i wspólnie spędzonych wakacjach w Afryce w towarzystwie pluszowego lwa i króliczka oraz niezliczonych zwierząt afrykańskich. Dzieci obejrzały film z ogromnym zainteresowaniem.

Kreatywne zabawy „Pszczółek”.

Kolejną jesienną pracą plastyczną były wykonane techniką mieszaną wiewiórki. Pracowite „Pszczółki” precyzyjnie i cierpliwie wypełniały piękne rude kitki. Wspaniałe prace!

Dary jesieni to przede wszystkim pyszne i zdrowe, polskie owoce – jabłka, gruszki i śliwki. Wszystkie dzieci wiedzą, że należy jeść owoce i warzywa by zdrowo rosnąć. Najpierw „Pszczółki” rozmawiały na temat owoców i warzyw, następnie wykonały farbami piękną pracę plastyczną. Na koniec została degustacja owoców. Ale było pyszne!

Korzystając z pięknej jesiennej pogody wybraliśmy się na jesienny spacer. Podziwialiśmy piękne kolory jesieni i dostrzegliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Pogoda była tak wspaniała, że nie mogliśmy przejść obojętnie obok placu zabaw. Jak zwykle było wiele radości.