SŁONECZKA  Grupa 5-6 latków  (wychowawca mgr Iwona Magiera)

slonce

Gratulacje dla Helenki Grządziel z grupy "Słoneczek", która została wyróżniona w konkursie plastycznym organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 6  w Wodzisławiu Śląskim pt.: "Pod skrzydłami anioła"

Pracując techniką twórczego myślenia "Słoneczka" opracowały wspólnie leśny regulamin tworząc samodzielnie piktogramy, które przyklejały na wykonany wcześniej plakat lasu.

Gratulacje dla Oliwii Musioł, która zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "ZŁOTA POLSKA JESIEŃ" organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 9 w Wodzisławiu Śląskim.

PP Zlota Polska jesien 01

28 listopada dzieci z grupy SŁONECZEK miały okazję spotkać się z panią pedagog Weroniką Szyrocką, by posłuchać bajki terapeutycznej o chłopczyku, który  musiał  podjąć pracę w kopalni, by utrzymać swoją rodzinę. Bajka była bardzo pouczająca i skłoniła dzieci do refleksji ...

20 listopada dzieci uczestniczyły  w warsztatach  pszczelarskich ,podczas których poszerzyły swoją wiedzę na temat pożytecznosci  pszczół i ich ogromnego znaczenia w naszym życiu. Słoneczka zobaczyły prezentację,  poszukiwały królowej matki w prawdziwym roju pszczół,  oglądały jak zbudowany jest ul , kosztowały miód oraz samodzielnie wykonały świece z wosku pszczelego.Lekcja ta była dla przedszkolaków bardzo interesująca i dostarczyła wielu informacji i możliwości praktycznych działań.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com