SŁONECZKA  Grupa 5-6 latków  (wychowawca mgr Iwona Magiera)

slonce

Gratulacje dla Oliwii Musioł, która zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "ZŁOTA POLSKA JESIEŃ" organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 9 w Wodzisławiu Śląskim.

PP Zlota Polska jesien 01

20 listopada dzieci uczestniczyły  w warsztatach  pszczelarskich ,podczas których poszerzyły swoją wiedzę na temat pożytecznosci  pszczół i ich ogromnego znaczenia w naszym życiu. Słoneczka zobaczyły prezentację,  poszukiwały królowej matki w prawdziwym roju pszczół,  oglądały jak zbudowany jest ul , kosztowały miód oraz samodzielnie wykonały świece z wosku pszczelego.Lekcja ta była dla przedszkolaków bardzo interesująca i dostarczyła wielu informacji i możliwości praktycznych działań.

9 listopad był dniem, w którym dzieci z grupy SŁONECZEK celebrowały zbliżające się Święto 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. Utrwaliły sobie symbole narodowe, odpowiadały na pytanie "co to znaczy niepodległość", po czym wysłuchały opowiadania i piosenki o tym samym tytule, dowiedziały się kim jest patriota, wykonały pracę plastyczną "JESTEM POLAKIEM ". Punktualnie o godz 11.11 odśpiewały 4 zwrotki Hymnu Polski.

13 listopada przedszkolaki miały przyjemność  obejrzenia pouczającego przedstawienia pt. "EKOLOGICZNY CZERWONY KAPTUREK". Utrwaliły dzięki temu segregację śmieci,  rozwiązały krzyżówkę i zatańczyły z wilkiem i Czerwonym Kapturem. Na zakończenie dzieci otrzymały zawieszkę do kluczy z nazwą swojej grupy.

7 listopada grupa "Słoneczek" odwiedziła WCK w Wodzisławiu Śląskim, by zobaczyć film pt:. "Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele". Wyjazd był dla dzieci frajdą a film bardzo się podobał.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com