SŁONECZKA  Grupa 5-6 latków  (wychowawca mgr Iwona Magiera)

slonce

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka grupa Słoneczek odwiedziła wodzisławski park, gdzie dzieci zobaczyły  łabędzie, bawiły się na placu zabaw, a następnie odwiedziły Zoolandię. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

W dniu 4.04.2019 odwiedziliśmy pomieszczenia do zabaw sensorycznych w Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.  Dzieci korzystały z przyrządów, które rozwijają zmysły: słuch, wzrok, dotyk, węch. Z wielkim entuzjazmem przedszkolaki uczestniczyły w zabawach na dywanie interaktywnym. Zobaczyły też pracownię rzeźbiarską oraz artystyczną, gdzie poznały techniki malarskie. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wyjazdu.

Tydzień promocji zdrowia - dzień pierwszy przebiega pod hasłem JEMY WITAMINKI ABY MIEĆ ZDROWE MINKI! Dzieci wspólnie tworzą plakat przedstawiający zdrową żywność.

W kolejnym dniu promocji zdrowia dzieci prezentowały swoją  grupę okrzykiem oraz spożywały przyniesiony owoc.

To ostatni w tym roku szkolnym wyjazd do kina w ramach Nowych Horyzontów Filmowych. Dzieci obejrzały film pt.: "Gordon i Paddy".