SŁONECZKA  Grupa 5-6 latków  (wychowawca mgr Iwona Magiera)

slonce

9 listopad był dniem, w którym dzieci z grupy SŁONECZEK celebrowały zbliżające się Święto 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. Utrwaliły sobie symbole narodowe, odpowiadały na pytanie "co to znaczy niepodległość", po czym wysłuchały opowiadania i piosenki o tym samym tytule, dowiedziały się kim jest patriota, wykonały pracę plastyczną "JESTEM POLAKIEM ". Punktualnie o godz 11.11 odśpiewały 4 zwrotki Hymnu Polski.

7 listopada grupa "Słoneczek" odwiedziła WCK w Wodzisławiu Śląskim, by zobaczyć film pt:. "Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele". Wyjazd był dla dzieci frajdą a film bardzo się podobał.

KAJA GROBORZ została wyróżniona w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę w Wodzisławiu Śląskim. Celem konkursu było zilustrowanie jednego z wierszy Jana Brzechwy. Kaja narysował jeża do wiersz pt.: "Jeż" .GRATULUJEMY.

W czasie spotkania z psem dzieci miały okazję poznać  jego przyzwyczajenia, nakarmić go smakołykiem oraz dowiedzieć się  jak bezpiecznie poruszać się w obecności nieznajomego psa.

Owocowo - warzywny tydzień w grupie "Sloneczek".