15 maja odbył się II Wodzisławski Festiwal Szachowy Klas III. Festiwal Szachowy to zawody, które są zwieńczeniem rocznej nauki gry w szachy uczniów klas III wszystkich wodzisławskich szkół.  W tym roku w  rozgrywkach wzięli udział zawodnicy z 13 szkół wodzisławskich, którzy grali w sześcioobowych zespołach. Zawody  rozegrano tempem szachów szybkich tzn.15 minut na zawodnika. W zawodach wzięło udział 78 trzecioklasistów.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie klas trzecich:

Mateusz Aleksander, Bartosz Góralczyk, Marek Karwot, Konrad Bugla, Marta Pesta, Zofia Olakowska

W klasyfikacji indywidualnej - chłopcy klasa III Marek Karwot zajął I miejsce, Mateusz Aleksander – III miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Do zawodów uczniów przygotował p. Mariusz Kieś.

Uczniowie klasy 4a Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Wodzisławiu Śląskim pod kierunkiem p. Ksymeny Keler – Bednarz zostali nagrodzeni w konkursie zorganizowanym w ramach programu „Kompetencje na szóstkę”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Dzięki udziałowi w programie czwartoklasiści rozwijali kompetencje społeczne tj. kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość.

Wszystkie postawione przed nimi problemy wymagały pracy w grupie. Realizacja zadań przyniosła uczniom wiele satysfakcji, a przede wszystkim pokazała, jak wiele mogą zdziałać wspólnymi siłami. Ponadto wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, aktywną współpracą i oryginalnością pomysłów.

Fotorelacja z podejmowanych działań:

 

Szkoła Podstawowa im. Brunona Strzałki w Lubomi była 23 kwietnia br. gospodarzem V edycji  konkursu sprawdzającego wiedzę historyczną uczniów  klas V – VII z terenu powiatu wodzisławskiego. Celem zmagań była weryfikacja wiadomości i umiejętności nabytych w czasie edukacji szkolnej, popularyzacja wiedzy historycznej oraz wspieranie i promowanie najzdolniejszych uczniów w tej dziedzinie. „Siedemnastkę” reprezentował  wielokrotny zwycięzca i pasjonat nauki, uczeń klasy siódmej FILIP KŁOSEK. Tegoroczną rywalizację zakończył tradycyjnie w gronie laureatów osiągając trzecie miejsce na szczeblu powiatowym. Jesteśmy dumni z naszego wychowanka i gratulujemy wspaniałego wyniku!

Zespół wokalny „Moderato” został  laureatem II miejsca podczas Wiosennych Konfrontacji Artystycznych

Skład zespołu:

 1. Brawańska Agata
 2. Frycz Julia
 3. Gawlica Julia
 4. Gawlica Natalia
 5. Grim Małgorzata
 6. Karwot Natalia
 7. Kołtunowicz Karina
 8. Krótki Alicja
 9. Pawelec Agata
 10. Surma Kinga
 11. Węgrzyk Kamila
 12. Wieczorek Zofia
 13. Wodniok Michał

Opiekun: Wiesława Brachman – Kubica

Maska 2018 01

                                                                                           GRATULACJE!

               Miło nam  poinformować, że w V POWIATOWYM KONKURSIE Z PRZYRODY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Julia Gawlica z kl.7 zajęła I miejsce. Konkurs odbył się 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Obejmował szeroki zakres wiedzy przyrodniczej z elementami biologii i geografii. Gratulujemy!

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com