2 października obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W ramach obchodów została przeprowadzona ogólnoszkolna tygodniowa akcja, podczas której uczniowie naszej szkoły na wesoło utrwalali mnożenie i dzielenie w pamięci.

Tydzień upłynął na różnych aktywnościach związanych z tabliczką mnożenia: młodsi uczniowie układali matematyczne puzzle, rozwiązywali labirynty, składali sówkę 3D, liczyli elementy. Starsi przygotowywali tematyczne plakaty, które zostały wywieszone na gazetce szkolnej, na zajęciach  matematyki przypominali sobie tabliczkę mnożenia, ćwiczyli sprawność rachunkową i poznawali metody szybkiego liczenia pamięciowego.

W piątek (2 października) w ramach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas 3-8 wzięli udział w konkursie znajomości tabliczki mnożenia. Do konkursu przystąpiło 136 uczniów, spośród których wyłoniliśmy mistrza tabliczki mnożenia poszczególnych klas. I tak:

Mistrzem Tabliczki Mnożenia w klasie 4 została Dorota Szewczyk, zaś w klasie 5 – Anna Szymura. Najlepszy spośród uczniów klas 6 był Marek Karwot, spośród siódmoklasistów – Jakub Kaleta a wśród uczniów klasy 8 – Karol Kordowski. Najmłodszym Mistrzem został Mateusz Paprocki – uczeń klasy 3a.

Akcja z pewnością przyczyniła się do powtórzenia tabliczki mnożenia. Obchody jak zwykle wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com