Ponieważ  zdrowie fizyczne i psychiczne jest najważniejsze, a w związku zaistniałą pandemią wirusa COVID 19, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej uruchomiono tzw. zdalne nauczanie. Opierać się ono będzie na wykorzystaniu innych niż w normalnej sytuacji technik nauczania, w szczególności osiągalnych za pomocą komputera, smartfona itp. 

Ważne jest więc zadbanie o BHP swojej pracy.

PAMIĘTAJ!!!

 1. Stanowisko komputerowe musi być tak przygotowane, aby zapewnić ci bezpieczeństwo oraz przyjemną i komfortową pracę. Tak jak w pracowni komputerowej obowiązują zasady bezpiecznego korzystania z komputerów, tak obecnie w domu musisz o tym pamiętać.
 2. Miejsce pracy z komputerem powinno mieć odpowiedniej wysokości biurko, dostosowane krzesło, najlepiej tzw. krzesło biurkowe oraz odpowiednie oświetlenie aby nie tworzyły się na ekranie refleksy.
 3. Utrzymuj odpowiednią odległość od ekranu komputera ok. 40 – 75 cm.
 4. Po każdej godzinie pracy (w tym przypadku po 45 min.) na komputerze, telefonie itp. robimy przerwy około 10 min. odchodząc od sprzętu.
 5. Posiłki spożywamy i pijemy napoje poza miejscem pracy zdalnej.
 6. Pomiędzy poszczególnymi zajęciami zdalnymi robimy przerwy odchodząc od sprzętu medialnego.
 7. Po zakończonych zajęciach staramy się odpocząć czynnie wykonując np.: ćwiczenia rozciągające, relaksujące.
 8. Starajmy się aby czas przy komputerze ograniczyć do lekcji oraz dodatkowo do wykonania zadań domowych jednakże nie dłużej, jeśli jest to możliwe, niż 30 minut.
 9. Po zakończonej nauce zdalnej postarajmy się do końca dnia nie korzystać więcej z urządzeń technicznych tj; komputer, smartfon, telefon itp. a czas przeznaczmy na gry planszowe, zabawy i drobne przyjemności według uznania.
 10. Dbajmy o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.                                                         

PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE W CZASIE PRACY ZDALNE!!!

 1. Korzystaj tylko z zaufanego połączenia sieciowego
 2. Bezpiecznie przechowuj swoje hasła
 3. Dbaj o bezpieczeństwo danych podczas ich przesyłania
 4. Blokuj swoje konto, gdy z niego nie korzystasz
 5. Nie ignoruj alertów o zagrożeniu
 6. Uważaj na ataki socjotechniczne: manipulacja, kłamstwa, gadatliwość, odwracanie uwagi, dostarczanie zabaw i rywalizacji.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com