,,FRYDERYK CHOPIN – ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ"

POWIATOWY KONKURS

DLA UCZNIÓW

KLAS IV - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

6 marca 2020 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim spotkali się pasjonaci muzyki Fryderyka Chopina. W 210. rocznicę urodzin kompozytora odbyła się XV edycja konkursu z udziałem uczestników powiatu wodzisławskiego. Po gorącym powitaniu przez wicedyrektor Grażynę Milczarek uczestnicy przystąpili do zmagań indywidualnych i drużynowych. W oczekiwaniu na wyniki zespół wokalny Moderato pod kierunkiem Wiesławy Brachman-Kubicy wystąpił w programie poetycko-muzycznym o kompozytorze.

W etapie indywidualnym 1. miejsce zdobyła Julia Balińska z SP 4 w Wodzisławiu Śl., opiekun Barbara Połednik, 2. lokata przypadła Agacie Wallach z SP w Lubomi, opiekun Anna Kozielska, a 3. zajęła Daria Zdziebko również z Lubomi. Najlepszy wynik drużynowy i 1. miejsce zdobyły Agata Wallach i Daria Zdziebko. Drugą lokatę wywalczył duet Julia Balińska i Alicja Lach, a trzecie przypadło Alicji Skrobak i Joannie Utracie z SP 1 Pszów, opiekun Dorota Dziewior. Jury pod kierunkiem Pani Barbary Połednik, oprócz doskonałej znajomości biografii kompozytora, podkreśliło zdolności percepcyjne uczestników i dużą wiedzę z zakresu twórczości Fryderyka Chopina. Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy.