„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

 

Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3

w Wodzisławiu Śląskim

będą świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 będzie brać udział dnia 20 listopada w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 Rocznica Uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączą się także Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3, który zorganizuje w ramach tego dnia event dla dzieci i uczniów. W tym dniu wszyscy ubieramy się w kolorze jasno niebieskim (np.: koszulka, bluza, wstążka, muszka, krawat itp. - wszystko zależy od inwencji dziecka i rodzica).

W godz. od 9.30. - 11.00.  bawić się będą przedszkolaki oraz klasy I - IV, zaś od 12.00. - 13.40. klasy V - VIII. Wszystkie chętne dzieci mogą brać udział w konkursie plastycznym, który trwać będzie od 13.11 – 19.11.2019 pod tytułem "Mam swoje prawa" (dowolna technika plastyczna, format A4, praca ma mieć niebieską ramkę). Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I - IV oraz V - VIII. W tym dniu można będzie nabyć szkolną gazetkę jubileuszową dotyczącą Konwencji Praw Dziecka. Zachęcamy rodziców i opiekunów do wspólnego świętowania (obowiązuje również kolor jasno niebieski).

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com