8 października uczniowie klas 6a i 6b pojechali na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem wycieczki był Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie o godzinie 18.00 rozpoczął się wyczekiwany przez nas spektakl pod tytułem "SMOK!". Było to wyjątkowe widowisko teatralne - opowieść o najsłynniejszej krakowskiej legendzie. Widzowie odbyli prawdziwą podróż w czasie. Wszyscy zostali przeniesieni do IX wieku kiedy to na królewskim tronie zasiadał król Krak. Pracę władcy wpierają jego dzieci: Lech, Krak oraz Wanda. Na skutek ich nieroztropnych decyzji miastu zagraża ogromne niebezpieczeństwo – Kraków opanowała bestia. Z zapartym tchem śledziliśmy poczynania śmiałków, którzy starali się pokonać smoka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie a my wycieczki wróciliśmy zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.