Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  w tym roku szkolnym przypadł na 4 października. W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy dorośli mają okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy, zabawny, niebanalny sposób – w czasie krótkich egzaminów.

Przygotowania do obchodów tabliczkowego święta trwały już od początku września, a 4 października nastąpiła finalizacja przedsięwzięcia. W ramach obchodów uczniowie klas 4 – 6 przygotowali ciekawe plakaty promujące w zabawny, humorystyczny sposób tabliczkę mnożenia.

Dla uczniów klas IV – VI  zorganizowano turniej matematyczny oparty na bazie gry „Skakanka matematyczna”. W rozgrywkach udział wzięło 40 uczniów , tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 6 osób.

Szkolnym koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były panie Barbara Ciwis-Gawarzyńska i Ksymena Keler-Bednarz, zaś z ramienia SU egzaminatorami zostali Adam Warzecha i Jakub Odrozek, którzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę” nauczycieli, pracowników oraz Rodziców podczas krótkich egzaminów pisemnych.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie pięknych plakatów i walkę fair play.