Miejski program „Mała Ojczyzna” realizowany jest w latach 2016-2020 we wszystkich przedszkolach i szkołach, których organem prowadzącym jest miasto Wodzisław Śląski.

Program obejmuje działania związane z realizacją podstawy programowej na I, II i III etapie edukacji, imprezy cykliczne oraz zadania dodatkowe związane z edukacją regionalną, a wynikające z obchodów rocznicowych związanych z historią miasta i regionu.

Mała ojczyzna w grupie "Misie"

Grupa Misie realizuje program "Mała Ojczyzna". Dzieci poznają Polskę. Obejrzały filmik "Mały Polak" o polskich symbolach narodowych. Utrwalając symbole i barwy dzieci malowały farbami.

Kwiaty dla Niepodległej od "Misiów"

Choć, pokażę ci Polskę

Grupa realizując program "Mała Ojczyzna" poznaję Polskę. Dzieci przyniosły widokówki z różnych stron Polski, które zostały omówione a następnie wykonano obrazki w ramce. Ułożono dywan prac i dzieci rozpoznawały różne zakątki Polski.