Pod koniec roku szkolnego uczniowie klas piątych zaprosili swoich rodziców do szkoły, by wspólnie świętować Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się od poczęstunku i przedstawienia, w którym dzieci opowiedziały o swoich rodzinach z przymrużeniem oka. Było sporo śmiechu, gdy okazało się, że tatusiowie cały czas mówią: „zaraz...zaraz” lub zwracają się do mam: „moja ty rybeczko kochana”.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto również wyniki konkursu plastycznego „Reklamuję wartości”. Pierwsze miejsce zajęła praca przygotowana Zosię Wieczorek, drugie praca Wiktorii Widlarz i trzecie miejsce przyznano Poli Fajkis. Prace dzieci były bardzo ciekawe, starannie wykonane i estetyczne. A wynika z nich jednoznacznie - największą wartością dla dzieci jest rodzina, bo jak sami śpiewali „ ... rodzina, rodzina zawsze razem się trzyma!”.