Już po raz IV w naszej szkole została zorganizowana najpopularniejszej w Polsce akcja czytelnicza: „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką.

Nasi uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, by wspólnie spędzić czas na obcowaniu z literaturą. Każdy uczeń, począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na klasie ósmej przyniósł ze sobą książkę i w gronie swoich kolegów i koleżanek miał możliwość spędzenia kilku chwil na czytaniu w miłych, niecodziennych okolicznościach.

Prowadzona akcja ma na celu także zachęcenie do literatury tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze przyjemności z czytania,  bo kto w młodości nie odkryje, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu.