W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas piątych na godzinach wychowawczych realizowali projekt edukacyjny „Klimatyczna klasa”. Celem tego długoterminowego zadania było kształcenie kompetencji społecznych uczniów.

W czasie trwania tego projektu uczniowie poruszali kwestie ochrony środowiska, dbania o klimat
i o najbliższe otoczenie. Piątoklasiści zaprojektowali własne ulotki dotyczące codziennych wyborów i działań mających wpływ na klimat. Przygotowali również kampanię w środowisku lokalnym, w ramach której zorganizowali happening i przeszli ulicami naszej dzielnicy zwracając uwagę mieszkańców na kwestie związane z ekologią i ochroną środowiska. Uczniowie przygotowali ulotki, piękne transparenty i hasła reklamujące. Oto niektóre z nich: „Nie pal w piecu byle czego, zrób dla świata coś dobrego”, „Smog, to zło które niszczy nas, brońmy się przed nim cały czas”.

Mamy nadzieję, że wydarzenie to wpłynie na mieszkańców naszego miasta, którzy zastanowią się zanim wrzucą śmieci do pieców, wybiorą rower lub spacer zamiast samochodu, pójdą pieszo do pracy lub skorzystają z komunikacji miejskiej, zaprowadzą dziecko do szkoły zamiast zawieźć pod same drzwi.