Dnia 5 grudnia 2018r. odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej „Czas na relaks”. W jury zasiedli Panie Krystyna Rosińska – Swoboda i  Grażyna Milczarek oraz Pan Paweł Kłosok.

Celem XVI już spotkania jest promowanie kultury i obyczajów Górnego Śląska wśród najmłodszych uczniów. W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas I–III z całego powiatu wodzisławskiego.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym uczniowie prezentowali wybrany przez siebie tekst w gwarze śląskiej. Recytatorzy wykazali się bardzo dobrą znajomością gwary, ciekawym doborem tekstów oraz umiejętnościami aktorskimi. Ponadto wszyscy zadbali o odpowiedni strój. Druga część to praktyczna znajomość śląskiej mowy. Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wyniki konkursu:

- I miejsce            Filip Froncek                         ZSP 6 w Wodzisławiu Śl.

- II miejsce           Alicja Pawlas                        ZSP 2 w Wodzisławiu Śl.

- III miejsce          Magdalena Komarek             SP  Mszana

Laureatom serdecznie gratulujemy!