Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, … wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5b, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, spotkali się aby sprawdzić co los im przyniesie. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekamy już na następne andrzejkowe spotkanie. Uczniowie zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.