GODZINY PRACY BIBLIOTEKI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

sowa

 

    PONIEDZIAŁEK: 7:15 – 12:50

    WTOREK: 7:15 – 10:40

    ŚRODA: 7:15 – 11:40 i 14:40 - 15:40

    CZWARTEK: 12:40 – 16:10

     PIĄTEK: 7:15 – 11:40   

 

 

Wyniki szóstej edycji konkursuIle waży wiedza?

W dniach od 8 do 15 maja w Naszej bibliotece po raz szósty miał miejsce konkurs pt. „Ile waży wiedza?”, który był adresowany do wszystkich uczniów Naszej szkoły. Konkurs polegał na „zważeniu” paczki książek, tyle że uczniowie nie mogli korzystać z żadnych urządzeń służących do określania wagi, a ich jedynym narzędziem pomiaru były ich ręce!

Swoje wyniki uczniowie zapisywali na specjalnych kuponach, które następnie wrzucali do pudełka na losy. 18 maja wszystkie losy zostały przeliczone i sprawdzone przez organizatorki konkursu.

I tak ustalono następujące fakty:

 • w konkursie wzięło udział 44 uczniów,
 • najbliżej prawidłowego wyniku (3740 gram) była zwyciężczyni konkursu – uczennica klasy 7- JULIA MANDRYSZ (3,6kg). Drugie miejsce ex aequo zajęli: Jakub Bijok z klasy 5 (3,5kg), Natalia Potyrak z klasy 6a (3,5kg) oraz Kinga Szyrocka z klasy 6a (3,5kg).
Ile wazy wiedza 03  Ile wazy wiedza 02  Ile wazy wiedza 01  Ile wazy wiedza 04

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy miłej lektury!

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY 1

W poniedziałek 7 maja uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas uroczystości dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książeczkę oraz zakładkę do książki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Pasowanie na czytelnika 01

 NAGRODZENI W KONKURSACH:

 • „Październikowa książkomania”- tytuł Najaktywniejszego Czytelnika otrzymała Anna Szymura 

 

 • "Zakładka do książki" - nagrodzeni: 

 • Konkurs na plakat promujący czytelnictwo i zachęcający do korzystania z biblioteki - nagrodzeni:

 • "Zbieraj baterie" - najwięcej baterii zebrali: 

 • "Wielka Liga Czytelników"

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji nasza biblioteka ogłasza następujące konkursy:

 • „Październikowa książkomania”

Konkurs na najaktywniejszego czytelnika w klasach II-III oraz IV-VII w miesiącu październiku.

 • „Tysiąc powodów by czytać”

Konkurs polegający na wykonaniu plakatu „Tysiąc powodów by czytać” – format A3, pracę można wykonać samodzielnie lub w kilkuosobowych grupach, termin oddania pracy to 27 września. Konkurs skierowany jest dla uczniów klas 4 – 7.

 • Zakładka do książki

Konkurs skierowany jest dla uczniów klas 1 – 3. Najładniejsze zakładki zostaną nagrodzone, konkurs trwa do 31 października. Prace oddajemy do biblioteki szkolnej. Praca może być wykonana dowolną techniką. Kształt pracy dowolny. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę.

 • Konkurs Empiku

W dniach od 2 października od godz. 12:00 do dnia 22 października do godz. 23:59 pod adresem http:// www.empik.com/biblioteki odbędzie się głosowanie na plakat naszej placówki. Wasze głosy pozwolą naszej bibliotece wzbogacić się o kolejne nowości wydawnicze. 

 • Konkurs na plakat promujący czytelnictwo i zachęcający do korzystania z biblioteki

Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu z hasłem przewodnim zachęcającym do czytania i promującym bibliotekę przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły. Prace należy złożyć do biblioteki szkolnej do dnia 13 października. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice  plastycznej.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com