GODZINY PRACY BIBLIOTEKI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

CZWARTEK: 9.40 - 12.40

PIĄTEK: 7.15 - 9.40

Uczniowie klasy 4a z wizytą w MPiBP w Wodzisławiu Śląskim

Październik jest miesiącem poświęconym bibliotekom, więc uczniowie klasy czwartej A z Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego nr 3  - łącząc przyjemne z pożytecznym - wybrali się w środę 31 października 2018 r. na dość długi spacer do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, gdzie spędzili czas na bardzo ciekawych zajęciach. Dzieci poznały pracę biblioteki, zasady korzystania z księgozbioru, a po warsztatowych zajęciach mogły spędzić czas na tym, co najprzyjemniejsze, czyli na cichym czytaniu fragmentów swoich ulubionych książek.

Uczniowie klasy 4b z wizytą w MPiBP w Wodzisławiu Śląskim

26 października uczniowie klasy 4B odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z biblioteką oraz jej zbiorami, w szczególności tymi przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników. Dzieci zostały zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki i czytelni oraz dowiedziały się na czym polega wypożyczanie. Miejmy nadzieję, że ta wizyta zainspiruje dzieci do sięgania po książki.

"Moja Niepodległa ..."

Już od początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wzięli się mocno do pracy. Przygotowali piękne prace plastyczne w ramach konkursu plastycznego „Pocztówka na sto lat- moja niepodległa” organizowanego przez Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie projektu pocztówki upamiętniającej to historyczne święto. Najlepsze prace zostaną wydane w formie kartki pocztowej, która trafi między innymi do polskich placówek dyplomatycznych.

Uczniowie naszej szkoły łącząc zdolności plastyczne i wiedzę historyczną mogli w sposób kreatywny i twórczy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

UWAGA KONKURS!!!

pocztowka N