Szkolny Tydzień Promocji Zdrowia rozpoczęliśmy od wykonywania plakatów reklamujący zdrowy styl życia.

W kolejnym dniu Szkolnego Tygodnika Promocji Zdrowia delektowaliśmy się zdrowymi słodkościami.

Środa to dzień warzyw i owoców. Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki ubrali się w kolor ulubionego owocu lub warzywa, rymowali,śpiewali i tańczyli promując zdrowy styl życia.

W ostatnim dniu Szkolnego Tygodnika Promocji Zdrowia klasy siódme uczestniczyły w prelekcji na temat zdrowego żywienia prowadzonego przez pracownika firmy Naturhouse. Laureaci Szkolnego Tygodnika Promocji Zdrowia to klasy 2a miejsce III, 6a miejsce II, 7a miejsce I. Gratulujemy!

01.04.2019 – PONIEDZIAŁEK

Reklama zdrowego stylu życia -plakat.

Każda klasa wywiesza opisany plakat klasowy na drzwiach swojej sali lekcyjnej.

Punktacja : od 5 – 15 pkt.

02.04.2019 – WTOREK (3 godzina lekcyjna)

Ocena klas będzie miała miejsce na 3 godzinie lekcyjnej i w tym czasie dzieci zjedzą przygotowane przez siebie zdrowe słodkości.

Punktacja : od 5 – 15 pkt.

03.04.2019 –ŚRODA ( 4 godzina lekcyjna)

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

Wszyscy uczniowie w tym dniu przynoszą ze sobą warzywo i owoc do zjedzenia oraz przychodzą ubrani:

- klasy 1-3 w kolorze najbardziej ulubionego owocu przez klasę (wyboru dokonujemy wcześniej poprzez głosowanie)

- klasy 4-8 w kolorze najbardziej ulubionego warzywa przez klasę (wyboru dokonujemy wcześniej poprzez głosowanie).

Dzieci mogą również wykonać plakietki z ulubionym owocem lub warzywem i przyczepić je do ubrania oraz krótką, humorystyczna prezentację wybranego przez klasę owocu lub warzywa.

Ocena klas będzie miał miejsce na 4 godzinie lekcyjnej i w tym czasie dzieci zjedzą przyniesione przez siebie witaminy.

Punktacja : od 5 – 15 pkt.

04.04.2019 – CZWARTEK (3 godzina lekcyjna)

Klasowa piosenka lub rymowanka o zdrowiu.

Punktacja : od 5 – 15 pkt.

3 lekcja- prezentacja piosenek lub rymowanek,podsumowanie, wyłonienie laureatów na sali gimnastycznej.

05.04.2019 – PIĄTEK

Film edukacyjny – projekcja dowolnego filmu promującego zdrowy styl życia w dogodnym dla nauczyciela czasie.