Już po raz IV w naszej szkole została zorganizowana najpopularniejszej w Polsce akcja czytelnicza: „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką.

Nasi uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, by wspólnie spędzić czas na obcowaniu z literaturą. Każdy uczeń, począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na klasie ósmej przyniósł ze sobą książkę i w gronie swoich kolegów i koleżanek miał możliwość spędzenia kilku chwil na czytaniu w miłych, niecodziennych okolicznościach.

Prowadzona akcja ma na celu także zachęcenie do literatury tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze przyjemności z czytania,  bo kto w młodości nie odkryje, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu.

31 maja w ZSP 5 odbył się POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY dla klas IV – „Bzik matematyczny”. Uczniowie ze szkół powiatu wodzisławskiego jak co roku zmagali się z zagadkami i łamigłówkami matematycznymi, rozwiązywali sudoku oraz układali tangram. Najlepszy okazał się uczeń naszej szkoły Marek Karwot - zdobywając I miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

24 maja odbyła się IV edycja "WODZISŁAWSKIEGO EKO-RAJDU UCZNIOWSKIEGO" Brało w nim udział 13 drużyn ze wszystkich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było pokonanie trasy od Rodzinnego Parku "Trzy Wzgórza" na "Balaton" i rozwiązanie zadań na 13 punktach kontrolnych. Nasza drużyna "WAŻKI OGNIOCZUŁE" w składzie: Karolina Gwoździk, Oliwia Kędzierawska, Martyna Grobelny, Filip Kłosek i Franciszek Sierpiński okazała się bezkonkurencyjna – zajęła I miejsce zdobywając maksymalną liczbę punktów. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą ekologiczną. Serdecznie gratulujemy!!!

Ekorajd 01