W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas piątych na godzinach wychowawczych realizowali projekt edukacyjny „Klimatyczna klasa”. Celem tego długoterminowego zadania było kształcenie kompetencji społecznych uczniów.

W czasie trwania tego projektu uczniowie poruszali kwestie ochrony środowiska, dbania o klimat
i o najbliższe otoczenie. Piątoklasiści zaprojektowali własne ulotki dotyczące codziennych wyborów i działań mających wpływ na klimat. Przygotowali również kampanię w środowisku lokalnym, w ramach której zorganizowali happening i przeszli ulicami naszej dzielnicy zwracając uwagę mieszkańców na kwestie związane z ekologią i ochroną środowiska. Uczniowie przygotowali ulotki, piękne transparenty i hasła reklamujące. Oto niektóre z nich: „Nie pal w piecu byle czego, zrób dla świata coś dobrego”, „Smog, to zło które niszczy nas, brońmy się przed nim cały czas”.

Mamy nadzieję, że wydarzenie to wpłynie na mieszkańców naszego miasta, którzy zastanowią się zanim wrzucą śmieci do pieców, wybiorą rower lub spacer zamiast samochodu, pójdą pieszo do pracy lub skorzystają z komunikacji miejskiej, zaprowadzą dziecko do szkoły zamiast zawieźć pod same drzwi.

20 marca 2019 r. w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w Radlinie odbyła się szósta edycja konkursu, który obejmował wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej przedmiotu historia dla szkoły podstawowej – od Cywilizacji starożytnych do Początków Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Naszą placówkę reprezentował uczeń klasy VI - MICHAŁ HEROK, który zdobył 1. miejsce w naszym powiecie. Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dużo radości z realizowania swojej pasji historycznej.

19 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Rydułtowach odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim dla klas I-III. Wzięli w nim udział także nasi uczniowie tj. Mateusz Paprocki z klasy 1a oraz Matylda Grządziel z 2 klasy, która otrzymała wyróżnienie za swój występ. Gratuluję dzieciom odwagi oraz pięknej recytacji  wierszy w języku angielskim.

11 kwietnia w Gołkowicach odbył się VI Powiatowy Konkurs z Przyrody pod patronatem Starosty powiatu wodzisławskiego i PODN – u. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Julia Gawlica i Filip Kłosek. Z przyjemnością informujemy, ze Filip został laureatem II miejsca, a Julia zajęła IV miejsce. Gratulujemy!