Miejski Konkurs Ortograficzny

W piątek 22 marca w SP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbył się XXIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny kl. I-III. Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Sz. oraz Faustyna K. z klasy 3a . Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Faustynka zajmując 3 miejsce będzie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu POWIATOWYM. Oczywiście gratulujemy dziewczynkom udziału w miejskim etapie konkursu oraz znajomości trudnej polskiej ortografii, a za Faustynkę trzymamy kciuki w dalszej potyczce ortograficznej.

Kreatywne baranki 3a

Motoryka mała w klasie 3a jest wspaniała. Pletli, pletli aż wspaniałe, kreatywne baranki ze sznureczków zapletli. Drużynowa praca się opłaca.

Klasy 1-3 żegnają ZIMĘ i witają WIOSNĘ

„Marzanno, Marzanno, Ty ZIMOWA PANNO, byłaś z nami zimę całą. Nie spałaś jak niedźwiedź bury, ale hasałaś, skakałaś, śniegiem czasem sypałaś. Dzisiaj Cię żegnamy i Panią Wiosnę witamy.”

W dniu dzisiejszym klasy  pierwsze, druga i trzecie naszej szkoły w sposób uroczysty pożegnały ZIMĘ i przywitały WIOSNĘ. Uroczyste zajęcia były proekologiczne gdyż Marzanna była rozebrana na elementy, które dzieci umieściły w odpowiednich pojemnikach do segregacji odpadów. Wiosnę uczniowie klas przywitali pięknymi wiosennymi wierszykami i piosenkami. Dzieciom towarzyszyło słoneczko i znakomita edukacyjna zabaw.

KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS I – III

O tym, że ortografia nie jest łatwa, przekonali się uczniowie klas III, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Tekst dyktanda pt. „O malutkiej królewnie” zawierał mnóstwo pułapek ortograficznych, z którymi najlepiej poradziły sobie Zosia i Faustyna z kl. III a. Będą one reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1b

Dnia 14 marca odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy Ib.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Więcej „Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1b”

Laureaci konkursu plastycznego „Zimo, zimo baw się z nami”

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie. Gratulujemy pięknych prac!!! Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Tegoroczne zmagania rozpoczęli od książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie klas 3 samodzielnie czytali treść książki. Dzieci obejrzały też film dokumentalny o wiosce Bullerbyn i Astrid Lindgren.

Więcej „Uczniowie klas trzecich zdobyli certyfikat potwierdzający zakończenie I modułu Międzynarodowego Projektu Czytam z klasą – LEKTURKI SPOD CHMURKI.”